Холістик для котів Nutram
Холістик
Саме слово перекладається з англійської як «цілісний». Холістичний підхід в харчуванні позначає, що корм зроблений з урахуванням всіх аспектів здоров'я тварини. Він збалансований за складом і відповідає природним потребам вихованця.
На першому місці в кормах холістік, як і в природному раціоні дикої кішки або вовка, варто білок. Це може бути м'ясо і субпродукти, риба. Термічна обробка м'яса мінімальна, адже в живій природі й коти, і собаки їдять його в сирому вигляді, так вони отримують необхідні ферменти. У інгредієнтах джерело білка вказується максимально точно: свіжа цільна камбала, висушений цільний оселедець, куряча печінка, сушена індичка і т. Д. Звичайно ж, зазначений їх відсоток в складі. Білків зазвичай не менше 60%. У корми додають курячий або риб'ячий жир, ніякого соняшникової олії!
Далі йдуть вуглеводи, адже без них в раціоні не обійтися. Використовуються продукти без глютену, через те, що багато тварин мають на нього алергію. У корм додають овес, гречку, сочевицю, нут. Бобові та злаки допомагають скріпити гранули корму і містять ще одну важливу частину раціону - клітковину. Без неї порушується робота шлунково-кишкового тракту. Джерелом клітковини також служать овочі (гарбуз, буряк), яблука, ягоди.
Ветеринари знають, що домашні кішки та собаки з задоволенням їдять різні трави, самостійно шукаючи їх на прогулянках або в саду. Саме тому в корми додають трави або їх екстракти.
Для захисту корму від окислення використовується токоферол (вітамін Е), він продовжує термін зберігання без шкоди для організму тварини.
Деякі виробники не додають вітаміни в корм додатково, через те, що ними багаті основні інгредієнти: м'ясо, риба, субпродукти та овочі. Тобто тварина отримає їх з натуральної їжі, а не з хімічних добавок.
Плюси та мінуси корму холістік
Головний плюс полягає в тому, що корм відповідає природному харчуванню вихованця. Виробники проаналізували раціони диких родичів домашніх кішок і собак і зробили відповідні висновки: якщо в природі собака не їсть пшеницю і сою, то і в корм їх додавати не слід, якщо кішка їсть свою здобич сирої, то піддавати інгредієнти термічній обробці не слід.
Наступний плюс - висока якість. Виробники використовують продукти з власних ферм або від сертифікованих за міжнародними стандартами постачальників. Якість виробництва строго контролюється на кожному етапі. Вимоги до натуральних інгредієнтів такі високі, що дозволено їх використання в їжу людині.
До мінусів холістіков насамперед можна віднести ціну. Продукти цього класу недешеві, і це природно, адже в їх склад входить багато м'яса і риби. Другий мінус - це недоступність. У звичайному супермаркеті такий корм не знайти, складно знайти його і в маленьких зоомагазинах.
Як перевірити якість корму
Перша порада: уважно читати написи на етикеті. У кормів холістік вони максимально повні та чесні. Ви самі бачите, з чого зроблений корм. При цьому виробники не ховають низькоякісні інгредієнти за фразами «м'ясне борошно» або «білок тваринного походження». Компоненти вказані точно і з зазначенням відсотків.
Сумніваєтеся, що там вказана правда? Вимоги до маркування кормів висуває американська асоціація AAFCO: виробник кормів для домашніх тварин повинен вказувати на етикетці перелік інгредієнтів, представлених в порядку убування. За якістю продукції стежать не тільки американська AAFCO, а і європейська організація FEDIAF.
Друга порада. Купувати корм в надійних місцях. Великі бренди дуже відповідально ставляться до вибору дистриб'юторів, тому їх продукцію не знайти у звичайних супермаркетах. До речі, виробники кормів застерігають від торгівлі їх раціонами на вагу, бо тривале зберігання відкритої пачки в магазині може привести до псування продукту.